اینستاگرام یک فضای عالی و رایگان برای شماست که می خواهید کسب و کار خود را در این فضا رشد دهید. یعنی برند شخصی تان را بسازید، محصولات و خدماتتان را به دیگران معرفی کنید و از این راه به درآمدهای بالا برسید. بدیهی است که هر چه تعداد افرادی که شما را در اینستاگرام دنبال می کنند بیشتر باشد، تعداد کسانی که می توانند از خدمات،‌ آموزش ها و مهارت هایتان استفاده کنند بیشتر می شود. از طرف دیگر در فضای مجازی تعداد فالور بالا یعنی اعتبار بیشتر و این موضوع افراد را به سمت استفاده از روش های میانبر مثل خرید فالوور اینستاگرام سوق می دهد. رشد یک شبه رویای بسیاری از صفحات اینستاگرامی است که آینده نگری چندانی ندارند. اما؛ چرا خرید فالوور اینستاگرام حرفه ای نیست و جواب نمی دهد؟ در این نوشته می خواهیم به همین موضوع بپردازیم. اگر هدف افزایش فروش در اینستاگرام دارید خوب حتما این مطلب را هم بخوانید.

ایده ی خرید فالوور اینستاگرام از آنجا شروع شد که به نظر رسید هر چه در این فضا عدد بزرگتری برای فالور داشته باشید، معتبر تر هستید. همین موضوع سبب شد که از صفحات تازه تاسیس تا افراد مشهور به فکر اضافه کردن تعدادی فالوور غیرواقعی به اینستاگرامشان کنند. علت این بود که رسیدن به این عدد با روش های مستقیم و ارگانیک دشوار است. همین موضوع باعث می شود افراد ناگهان تصمیم بگیرند خرید فالورر اینستاگرام را بعنوان گزینه ی نهایی انتخاب کنند.

چگونه فالور اینستاگرام بخریم؟

خرید فالوور اینستاگرام سریع تر و راحت از آن است که تصور می کنید. کافیست عبارت هایی مثل “خرید فالوور فیک”و “فالوور رایگان اینستاگرام”را جستجو کنید. صدها سایت و صفحه پیش روی شما تنها در کسری از ثانیه باز می شود که راه شما را هموارتر کنند. یعنی با پرداخت مبلغی که چندان بالا نیست، عدد بزرگتری برای فالوور های خود بخرید. از طرفی اپلیکیشن های جانبی زیادی با عنوان فالوور رایگان در استورهای مختلف وجود دارند. این اپلیکیشن ها با طراحی یک بازی ساده در ازای انجام فعالیت هایی که مشخص کرده اند، به شما سکه می دهند. با این سکه های مجازی می توانید برای خودتان فالوور بخرید. این برنامه ها از شما می خواهند که افرادی را از طریق این اپلیکیشن ها فالو کنید.

از آن طرف افراد دیگری از طریق همین اپلیکیشن شما را فالو میکنند. این چرخه باعث می شود که به همه ی این اکانت های اینستاگرامی فالوورهای واقعی(!) اضافه شود. احتمالا تا به حال متوجه شدید که باید از طریق این برنامه ها به اکانت اینستاگرام خود لاگین کنید. همین لاگین کردن چالش های جدی در امنیت اینستاگرام شما پدید می آورد که حتما در ادامه به آن می پردازیم. این اپلیکیشن ها گزینه های زیادی برای شما در نظر میگیرند. می توانید فقط فالوور ایرانی یا فقط فالوورهای مخصوص به شهر خودتان را بخرید. همه چیز کاملا طبیعی پیش می رود اما در نهایت این راه یک شکست مفتضحانه قرار داد. اما چرا؟

تقریبا همه ی ما این موضوعات را می دانیم. با این حال چگونه می شود که هنوز افراد زیادی به خرید فالورهای فیک روی می آوردند.نگاهی به این عناوین اغوا کننده می اندازیم و بررسی می کنیم که چگونه می توان افراد را با این عناوین به خرید فالور ایسنتاگرام قانع کرد. یعنی در واقع می خواهیم ببینیم علیرغم هشدارهای زیاد مبنی بر پرهیز از روش های غیرمعمول برای رشد در اینستاگرام، چرا هنوز هم افراد به این روش ها رغبت نشان میدهند.

خرید فالوور اینستاگرام بدون ریزش

این اولین عنوان ترغیب کننده در خرید فالور اینستاگرام است. ریزش فالوور جدی ترین دغدغه ی پیج های اینستاگرامی است. در واقع اینکه دسته دسته فالوورها تصمیم بگیرند دیگر شما را دنبال نکنند، شرایط استرس زایی را فراهم می کند که اصلا خوشایند نیست. اینکه تضمینی دریافت کنید که فالوورهای شما تا همیشه در صفحه ی شما می مانند بسیار جذاب است؛ و البته همانقدر دروغ!

خرید فالوور اینستاگرام ارزان

صفحات اینستاگرامی بزرگ مبالغ هنگفتی برای تبلیغات در سطح اینستاگرام صرف می کنند. با اینکار افرادی از سراسر اینستاگرام آنها را فالو می کنند. این هزینه ها از مبالغ پایین (مثلا 600 هزارتومان) تا مبالغ بالا(60 میلیون تومان) متغیر است. بدیهی است که کسب و کارها و افراد در ابتدای کار نتوانند این مبالغ را هزینه کنند. همین موضوع فرصتی برای افراد سودجو پدید می آورد تا با قیمت های ارزان فالورهای غیرواقعی در اختیار شما قرار دهند. در ادامه به شما می گوییم که چرا این فالوورها را غیرواقعی خطاب می کنیم.

خرید فالوور هدفمند اینستاگرام

شاید به مزاج افرادی که در این حوزه فعالیت میکنند خوش نیاید،‌ اما باید بگوییم که فالوور هدفمند عنوان فریب دهنده ی دیگری است که به کار برده می شود. در بند قبلی در مورد تبلیغات و هزینه های بالای آن صحبت کردیم. مزیت تبلیغات در این است که افرادی شما را دنبال می کنند که مرتبط با کسب و کار شما هستند. این یعنی فالوور هدفمند اینستاگرام کسانی هستند که مخاطب هدف کسب و کار شما به حساب می آیند. از آنجایی که این افراد به میل خود به صفحه ی شما آمده اند، فعالیت و تعامل خوبی با پیج شما خواهند داشت. بدیهی است که اگر اقدام به خرید فالوور اینستاگرام تحت عنوان فالوور هدفمند کنید، چیزی جز عدد بزرگتر برای فالوورهایتان نصیب شما نمی شود.

روش کار سایت های خرید فالوور اینستاگرام

سایت های خرید فالوور اینستاگرام به دو روش عمده کار میکنند. در هر دو روش سایت ها و اپلیکیشن های خرید فالوور ساز و کار ساده ای دارند.اولین روش این است که این اپلیکیشن ها یا سایت ها نماینده ی شما در صفحات دیگران هستند. یعنی به جای شما شروع به فالو کردن صفحات دیگر می کنند. در واقع برنامه نویس ها با طراحی ربات هایی برای اینکار کار فالو و آنفالو را به جای شما انجام می دهند. افرادی که توسط ربات ها برای شما فالو شده اند، با دادن فالوبک شما را فالو میکنند.

با این روش فالورهای شما زیاد می شوند. البته این حالت خوشبینانه ترین حالت است که شما اکانت های واقعی را فالو میکنید. یعنی اکانت هایی که واقعا شخصی حقیقی آن را مدیریت می کند. اما موضوع اینجاست که این افراد کسانی نیستند که شما به دنبال آنها باشید.  یعنی موضوعی به نام بازار هدف یا فالوور هدفمند اصولا در اینجا بی معنی می شود. ربات های موجود در سایت های خرید فالوور بر اساس اطلاعاتی که به آنها می دهید شروع به فالو کردن همه ی اکانت های مربوط به هشتگ،  تگ لوکیشن، شهر یا کشور انتخابی و سایر مواردی که شما مشخص کرده اید می کند.  آن افراد نیز صرفا درخواست فالو دریافت میکنند و نمیدانند که در پشت قضیه یک ربات قرار داد. بهمین جهت اگر مایل باشند به شما فالوبک می دهند. اینکار را اغلب بر اساس عادت یا مفهوم “رودربایستی” یا مواردی از این قبیل انجام میدهند. پس در نهایت با خیل فالوورهایی مواجه هستیم که قرار نیست هیچ تعاملی با ما داشته باشند.

روش دوم از روش اول ناامیدکننده تر است. افراد یا سایت هایی که اقدام به فروش فالوور اینستاگرام میکنند، پایگاه داده ی عظیمی از اکانت های فیک، بلااستفاده و یا ساخته شده به صورت انبوه دارند. به تعدادی که شما سفارش فالوور میکنید، از اکانت های مزبور به حساب اینستاگرام شما واریز می شود. حال بهتر می توانید درک کنید که چطور بلافاصله بعد از ثبت سفارش شما فالوورهای فیک به حسابتان واریز می شوند. در هر دوی این روش ها ممکن است در یک مدت کوتاه فالوورهای زیادی دریافت کنید، اما این خوشحالی تنها مدت کوتاهی دوام می آورد. تضمین هایی مثل “خرید فالوورهای صددرصد واقعی” نیاید شما را فریب دهد. چه کسی می تواند شما را بدون اینکه بخواهید مجبور به فالو کردن یک صفحه در اینستاگرام کنید؟ و آیا تابحال حتی یکبار ناگهان با صفحاتی در فید اینستاگرامتان مواجه شده اید که آنها را قبلا دنبال نکرده بودید؟ پس می توانید نتیجه بگیرید انبوه فالوورهایی که خریداری می کنید اکانت های فیکی بیش نیستند. طبیعی است که نباید انتظاری از این فالوورهای بیجان داشته باشیم. این جمله را در نظر داشته باشید: با خرید فالوور اینستاگرام شما فالوور نمی خرید،‌صرفا عددی برای فالوور می خرید! در بخش بعدی معایب وجود فالوورهای فیک را دقیق تر بررسی کرده ایم.

معایب و مزایای خرید فالوور اینستاگرام

هر کاری در این دنیا همزمان با معایب خود مزایایی بهمراه دارد. خرید فالوور اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته در این نوشته نگرش ما در مورد فالوورهای خریداری شده بیشتر بر معایب آن متمرکز بود. با این حال برای تکمیل متن در این بخش چند موردی از معایب خرید فالوور اینستاگرام را با مزایای آن همراه کرده و در اختیار شما قرار می دهیم:

مزایای خرید فالوور اینستاگرام

چه کسی از طی کردن یک شبه ی راه موفقیت خوشنود نمی شود؟ البته در اینجا موفقیت را رسیدن به تعداد بالای فالوور در کسری از زمان تعریف کرده ایم. در حالت عادی جذب هزاران فالوور برای یک صفحه ی اینستاگرامی نیازمند صرف ساعت ها وقت و انرژی و هزینه است. با خرید فالوور اینستاگرام رسیدن به اعداد بالا در کسری از ساعت و با پرداخت هزینه ای اندک قابل انجام است. یعنی اگر بنا به کسب اعتبار بر اساس عدد فالوورهایتان باشد، خرید فالوور اینستاگرام این کار را برای شما انجام میدهد. چه چیزی از این بهتر؟

بسیاری از افرادی که می خواهند شما را به تازگی فالو کنند، به عدد فالوور توجه زیادی می کنند. متاسفانه عدد بالا برای فالوو هنوز هم معیاری بر سنجش اعتبار یک صفحه به شمار می رود. حقیقت این است که بسیار از کاربران اینستاگرام توجهی با سایر موارد ندارند. پس شما با خریدن تعدادی فالوور، در در واقع برای خودتان اصالت و اعتبار میخرید. این کار به رشد شما و جذب شدن فالوورهای حقیقی کمک میکند.

در روش هایی که اپ خرید فالوور و سایت های فروش فالوور برای فالو کردن استفاده میکنند،  این فالو کردن را محدود به هشتگ های انتخابی، شهر یا لوکیشن مورد نظر شما انجام می دهند. در چنین موقعیتی اگر بخت با شما یار باشد و صفحه ی شما به قدر کافی جذاب باشد، میتوانید امیدوار باشید که افرادی که قهرا شما را فالو کرده اند، از قضا به فالوورهای فعال شما تبدیل شوند.

اگر به دنبال مزایایی برای خرید فالوور اینستاگرام هستید، مزایا را برشمردیم. حال نوبت به معایب است؛ چرا نباید فالوور اینستاگرام بخریم؟

باید بدانید که بسیاری از اکانت های مرتبط با برندهای بزرگ و اشخاص مشهور هم ممکن است از مزایای خرید فالوور فیک اینستاگرام بهره ببرند. اما باید در نظر گرفت که شهرت این افراد با وجود تعدادی فالوور فیک خدشه دار نمی شود. وضعیت سایرین اما متفاوت است.

معایب خرید فالوور اینستاگرام

نظر اکید ما این است: فالوور اینستاگرام نخرید! این کار اصلا حرفه ای نیست. اما بیایید به دلایل فنی این موضوع را بررسی کنیم. فالوورهای فیک از نامشان معلوم هستند. این فالوورها قرار نیست برای شما تعاملی بهمراه بیاورند. بدیهی است که انتظار لایک، کامنت، اشتراک گذاری یا سیو کردن پست هایتان از اکانتی که هیچ شخصی آن را هدایت نمی کند، انتظار بیهوده ای است.

شاید بگویید تعامل پایین چه ضرری برای اکانت ما دارد؟ اگر کاربران با محتوای پیج شما تعامل نداشته باشند، یعنی محتوای جذابی تولید نکرده اید. اینستاگرام در قبال چنین صفحه ای چه روالی در پیش میگیرد؟ مثلا شما را در اکسپلور کاربران واقعی تان نیز نمایش نمی دهد. احتمالا میدانید که برای یک کسب و کار رفتن به اکسپلور تا چه اندازه مهم است. رفتن به اکسپلور یعنی دیده شدن پست توسط افراد جدیدتر و فالوورهای بیشتر و فعال تر و نهایتا یعنی درآمد بیشتر؛ فرصتی که با خرید فالوور اینستاگرام از دست می رود. در این وضعیت رشد پیج شما به مرور به صفر میل میکند. ضرر ناشی از این کار به قدری زیاد است که در بسیاری از مواقع به پیج هایی که فالوور خریداری کرده اند، توصیه می شود که پیج جدیدی از نو راه اندازی کنند.

عیب دیگر استفاده از این روش، این است که اینستاگرام ممکن است فعالیت شما را معلق کند. اینستاگرام هر چه بیشتر در تلاش است تا رفتارهای ناامن در فضای اپلیکیشنش را کم کند. خرید فالوور فیک یا استفاده از ربات ها و برنامه های مشابه، خلاف قوانین و خط مشی اینستاگرام است.

در نهایت اعتبار شما نزد کسانی که می خواهند به شما بابت تبلیغات اعتماد کنند از بین می رود. دقت کنید که افراد در فضای اینستاگرام روز به روز هوشیار می شوند. یعنی اگر افراد و برندها پس از تحقیقات به روشی که در بند بعدی گفته ایم، متوجه شوند شما از فالوور فیک استفاده کرده اید؛‌ اعتبار خودتان را از دست می دهید.

در نهایت این تصمیم با شماست که بر اساس اولویت هایتان از بین گزینه های خرید فالوور اینستاگرام یا رشد ارگانیک پیج کدام را انتخاب کنید. در بندی بعدی با چند ترفند ساده می توانید تشخیص دهید چه کسانی در اینستاگرام با فالوورهای فیک اعتبار کسب کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *